دسته بندی
دسته بندی کالاها

دیابت چیست؟

دیابت چیست؟

دیابت چیست؟

دیابت با همان بیماری قند که متاسفانه بسیاری را به خود مبتلا کرده است یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد. در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قند خون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند. با افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد عوارض میکروواسکولار دیابت یا تخریب رگ های بسیار ریز در بدن ایجاد می شوند که می توانند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب و قلب را درگیر کنند.

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده و داشتن مو زیبا ، مانند بسیاری چیزهای دیگر در زندگی ، پر هزینه می باشد . رنگ مو، فرکردن و حالت دادن مو ها ، با غلطک های داغ ، آهن مواج و اتو مو همگی دشمن و از بین برنده درخشش و سلامت طبیعی مو ها هستند . 

درمان آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو

آرتروز زانو چیست؟
 به موازات پیر شدن و با افزایش سن، غضروفها هم دچار فرسودگی و پیری می شوند. غضروفهای زانو هم که بین ران و ساق پا قرار گرفته اند از این قاعده مستثنی نیستند و دچار فرسودگی می شوند که به آن آرتروز زانو گفته می شود. ساییدگی مفصل زانو یکی از رایج ترین بیماریهای رایج زانو و از شایع ترین اشکال آرتروز است.

انواع شیر خشک

انواع شیر خشک

انواع شیر خشک :شیر خشک LF - شیر خشکهای رژیمی - شیرخشکهای HA - شیر خشک مخصوص بچه های نارس

آمینو اسیدهای شاخه دار BCAA

آمینو اسیدهای شاخه دار BCAA

آمینو اسیدهای شاخه دار اثرات بسیاری دارند که هنوز خیلی از انها مشخص نیست. توانایی این آمینو اسیدها در ترشح انسولین، شروع نسخه برداری جهت سنتز پروتئین و تولید گلوتامین و آلانین موجب شاخص شدن این آمینو اسیدها از بقییه آمینو اسیدها میشوند. علاوه بر اینها، این آمینو اسیدها باعث افزایش حجم عضله، کاهش چربی بدن، و بهبود تمرینات میشوند.

ورزشکارانی که به دنبال کم کردن چربی و افزایش حجم بدون چربی هستند، مطمئنا باید از میزان بهینه این آمینو اسیدها مصرف کنند. از آنجائیکه مصرف ۸ تا ۱۶ گرم روزانه از طریق مواد طبیعی مشکل به نظر میرسد باید به فکر مکمل آن بود. مصرف این آمینو اسیدها در طول تمرین و بعد از آن موجب افزایش حجم بدون چربی بدن میشوند

آماده کردن، نگهداری ،جابجایی شیرمصنوعی یا شیر خشک (formula)  و تغذیه نوزاد با آن

آماده کردن، نگهداری ،جابجایی شیرمصنوعی یا شیر خشک (formula) و تغذیه نوزاد با آن

اطلاعات مورد نیاز برای آماده کردن، نگهداری ،جابجایی شیرمصنوعی یا شیرخشک (formula) و تغذیه نوزاد با آن

مسمومیت با الکل چیست؟

مسمومیت با الکل چیست؟

الکل (اتانول یا الکلاتیلیک) یکی ازمهمترین مواد مورد سوء مصرف در جهان میباشد. اتانول موجود در مشروبات الکلی که به عنوان یک عامل تضعیف کننده سیستم عصبی تلقی میشود،از تخمیر قند موجود در میوه ها و غلات ایجاد میشود.

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

HPVیا ویروس پاپیلوما انسانی یا زگیل تناسلی یک ویروس خیلی شایع است که اکثر کسانی که به آن مبتلا می شوند  علایم  بالینی یا مشکلی از نظر سلامتی پیدا نمی کنند. زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. در ۱۰ درصد مواقع این بیماری ناشی از ویروسی های پر خطر است که شانس سرطان را هم در مردان و هم در زنان افزایش می دهد.

بیماری وتیلیگو (پیسی) یا برص

بیماری وتیلیگو (پیسی) یا برص

پیسی یکی ازبیماریهای پوستی است که اگرشما و یا یکی ازنزدیکانتان به آن مبتلاهستید،باید برای درمان آن نزد متخصص پوست و مو بروید.این لکه های سفید به دلیل ازبین رفتن رنگدانه های پوست ( ملانین ) دربخش هایی ازپوست به وجود می آیند شما هم افرادی را دیده اید که بخش هایی ازپوست صورت و یا کاملاً سفید شده است ، مثل اینکه اصلا رنگی ندارد و یا یک کاسه شیر روی پوست دست شان خالی کرده اند.این بیماری است که آن را ” پیسی ” می گویند.شاید شما نام “برص” را شنیده اید که نام دیگرهمین بیماری است.

شپش سر

شپش سر

شپش سر نوعی حشره است که در میان موها رشد کرده و از خون پوست سر تغذیه می شود. این حشره سمج براحتی از بین نمی رود و با تخم ریزی به تکثیر خود میپردازد. این عارضه به راحتی در میان دانش آموزان انتقال پیدا میکند و مراحل درمانی مختلفی دارد.

« 1 2 3 4 » صفحه:
اولین نفری که مطلع می شود، باشید.